KUMU – příběh

Neskutečný talent Stephen May

Tuhle značku jsem sledoval již velmi dlouhou dobu. Okamžitě mi učarovala originalita a neskutečný talent Stephena Maye, který vytvořil naprosto originální a nenapodobitelný design. Vše jde ruku v ruce s mojí představou o kvalitně odvedené práci a naprosté oddanosti konečnému cíli. Pojďme se ve zkratce podívat na příběh, který za KUMU stojí.

Nastal čas odtrhnout se od všech těch omezení a vytvořit něco, co by umožnilo skutečnou tvůrčí svobodu - experimentovat s nápady a založit značku, která by se stala hybnou silou kreativity v rybářském průmyslu. Bylo důležité, aby značka zůstala věrná těmto zásadám od samého počátku a prozkoumávala cesty, na které se nikdo předtím nikdy neodvážil, posouvajíc hranice mezi rybařením, designem a módou.“ Stephen May

Značka KUMU začala život jako osobní projekt svého zakladatele Stephena Maye, původně jako odbytiště jeho fotografické a videografické práce. Poté, co pracoval jako grafický designér v různých agenturách po mnoho let, neustále omezený množstvím přísných směrnic toho, co se smí a co se nesmí, cítil, že je čas odtrhnout se od všech těch omezení a vytvořit něco, co by mu umožnilo skutečnou tvůrčí svobodu.

KUMU - čepice
KUMU - Trička
KUMU - Mikiny

 Uvedením prvního designu Death Rig znamenalo vznik značky a během prvních dvanácti měsíců od jeho konceptu se posunula vpřed takovou rychlostí, že nebylo možné držet dále krok. Většinu zboží měl Stephen ve své ložnici, kde také sám balil objednávky, tiskl štítky a po večerech nosil se svou přítelkyní balíky na poštu a odesílal je zákazníkům. Během toho stále chodil do zaměstnání a snažil se držet na vrcholu sociálních kanálů a vytvářet obsah, pro který se jeho značka stala synonymem.

 Podnikání z ložnice a práce na plný úvazek však brzy dosáhlo bodu mrazu, kde omezení času a prostoru znamenalo, že značka nemůže dále růst. V dubnu 2018 do společnosti vstoupil dlouholetý přítel Dave Marvell, stává se partnerem a převzal na sebe logistickou stránku a umožnil tak Stephenovi vrátit se k soustředění na designovou a kreativní práci. V říjnu 2018 se Stephen rozhodl opustit pozici vedoucího designéra v agentuře v Liverpoolu a bude se soustředit již pouze na svoji značku.

 Značka byla původně známá jako „On The Beaten Track“ (OTBT), která vznikla původně jako osobní blog ve velmi skromných začátcích. Po obrovském růstu značky a některých nepředvídatelných okolnostech a problémech s ochrannou známkou, bylo rozhodnuto změnit název tak, aby více odpovídal módní značce. V září roku 2019 se tak zrodilo KUMU a od té doby se neustále posouvá kupředu, především díky prosazování naprosto originálního stylu a kreativity na hodně uniformním a nasyceném rybářském trhu.

Jsme pyšní, že vám tuto značku, která má před sebou obrovskou budoucnost, můžeme nabídnout na našem eshopu.

 

KUMU - sortiment