- PF2019 -

PF 2019

Poslední letošní labská výprava

Jelikož nám letošní počasí stále přeje, vyrazil jsem i já na rozlučku s řekou. Původně jsme plánoval lovit od pátku do neděle, ale nakonec jsem se kvůli dalším zdravotním problémům musel již druhý den dopoledne sbalit a odjet domů. Opravdu mě to mrzelo, protože aktivita ryb byla naprosto skvělá. Jako nástrahu jsem znovu zvolil boilies Bio Marine 18mm zalité tekutou potravou Red Stench a k tomu 14mm popku Citrus Blend. Krmil jsem pouze několika kuličkami okolo montáže, ke které jsem ještě přihazoval method mix Krill & Tuna od Baitechu, který jsem promíchával se stick mixem Citrus Blend.

Kapři mají v zimě ty nejkrásnější barvy
Kvalita, na kterou se mohu vždy spolehnout
Jednooký labský poustevník

Method mix používám pouze v případech, kdy ryba není příliš aktivní a já ji chci nějakým způsobem vyprovokovat. Obvzláště pak takto v zimě s ním mám jen ty nejlepší zkušenosti a kolikrát mi velmi pomohl. Nejinak tomu bylo i tentokrát. První záběr přišel již dvě hodiny po prvním nahození a na jeho konci byl velmi bojovný šupináč. Již záběr byl hodně divoký a ryba mě opravdu překvapila svoji kondicí i v takto chladné vodě.  Během necelých 12 hodin lovu se mi podařilo docílit  devíti záběrů, z nichž čtyři byly od kaprů a  o zbytek se postarali cejni a tloušti. Bohužel jsem byl nucený se druhý den dopoledne sbalit a odjet, jinak bych patrně ještě nějaké ryby ulovil. I tak to bylo krásné rozloučení s letošní sezonou, která se mi bohužel především díky mému zdraví moc nevydařila a nemohl jsem se rybám věnovat tak, jak bych chtěl.

Tímto bych chtěl vám všem do nového roku popřát hlavně to zdraví. Sám jsem letos zjistil, jak moc je důležité. K němu samozřejmě hodně pohody, lásky, pracovních i rybářských úspěchů.

Mějte se všichni moc fajn!

Podvečerní úlovek, který se i ve studené vodě rval, jak v létě
Opravdový říční charakter